Müşteri Hizmetleri0850 8406356


Roma Vazoda 20 Kırmızı Gül

₺169.00+ KDV

KDV Dahil: ₺199.42
Ürünün Gönderileceği:

 • Ürün Kodu: 370
 • icon%100
  Müşteri
  Memnuniyeti
 • iconTaze
  Çiçekler
 • iconGüvenilir
  Alışveriş
 • iconUygun
  Fiyat
 • iconHızlı
  Teslimat

Tüm dünyada çiçek denildiğinde akla ilk gül gelir. Bu yüzden güle çiçeklerin sultanı denir. Şairin de dediği gibi ‘Gülü tarife ne hacet, ne çiçektir biliriz’. Üzerine ne hikayeler, efsaneler anlatılagelmiştir gülün. Bir efsaneye göre kırmızı güle rengini veren bülbülün kanıdır. Bülbül güle o kadar aşıktır ki ayrı kalamaz sevdiğinden. Sarılınca bir gün güle, batıverir gülün dikenleri minicik kalbine. Ama bülbül mutludur bu durumdan, çünkü ölümsüzleşmiştir aşkları artık. O günden beri aşıklar bülbüle, maşuklar güle benzetilir. Dilden dile dolaşır bu aşk. Derler ki sevdiğine gül almak, ben de seni bülbülün gülü sevdiği gibi seviyorum demektir. Bu nedenle aşıklar aşkının büyüklüğünü sevdiğine göstermek için ona kırmızı güller hediye eder.

Güller aşkı, tutkuyu, şehveti, yürekliliği ve çekingenliği temsil eder. ‘Aşk yüreklilik gerektirir, aşkta çekingenlik yoktur’diyebilirsiniz. Ama unutmayın, seven insan sevdiğini incitmekten çekinir, onun kılına zarar gelmesini istemez. Tüm sıkıntılara yüreklilikle göğüs gerer. İşte bu sebeple bu iki tezat duygu gülde birbirini tamamlar, gülde anlam kazanır.

Aşkınızı en güzel yoldan ifade etmek istiyorsanız ÇiçekçiBiziz aradığınız en doğru adres! Aşkınız kadar canlı gülleri sizler için hazırladık. Cam vazoda kırmızı güllerin ihtişamını iki minik kalple süsledik. Kalplerden birine sizin adınızı, diğerine sevdiğinizin adını verdik. Cipso ve yeşilliklerle renklendirdik, kırmızı kurdeleyle birbirine bağladık. Özel günleriniz için hazır hale getirdik.